Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Martinandovski“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Покана за Вики средба
с
с (Покана за Вики средба)
----
Како член на проектот ФИНКИ, потребно е да ги додадете статиите кои сте ги уредувале во [[Википедија:ВикиПроект_-_ФИНКИ_2011-12#Список на статии|Списокот на статии]] на проектот.--[[User:Brest|brest]] <small>([[User talk:Brest|разговор]])</small> 03:00, 29 февруари 2012 (CET)
 
== Покана за Вики средба ==
На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете [[Википедија:Вики средба|тука]], односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. [[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 18:01, 1 март 2012 (CET)
941.847

уредувања

Прегледник