Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Deki te“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Покана за Вики средба
с (Покана за викисредба за активни уредувачи)
с (Покана за Вики средба)
 
'''{{BASEPAGENAME}}''', вашите [[Special:Contributions/{{BASEPAGENAME}}|придонеси]] можеби на некој начин помогнаа да се подобри Википедија на македонски јазик. Ве информираме дека во сабота, 20 јуни, ќе се одржи викисредба на која е добредојдено вашето присуство. За повеќе детали околу терминот, локацијата и начинот на пријавување на викисредбата погледнете [[Википедија:Вики средба|тука]]. Поздрав. --[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 23:17, 15 јуни 2009 (UTC)
 
== Покана за Вики средба ==
На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете [[Википедија:Вики средба|тука]], односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. [[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 17:59, 1 март 2012 (CET)
941.847

уредувања

Прегледник