Разлика помеѓу преработките на „Ирак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 6 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.5.1) (Робот: Менува ilo:Irak)
|image_flag = Flag of Iraq.svg
|image_coat = Coat_of_arms_of_Iraq.svg
|image_map = LocationIraqIraq in its region.svg
|national_motto = الله أكبر {{spaces|2}}<small>([[арапски јазик|арапски]])</small><br />''"[[Takbir|Allahu Akbar]]"''{{spaces|2}}<small>([[транслитерација]])<br />"[[Господ]] е најголем"</small>
|national_anthem = ''[[Mawtini]]''{{spaces|2}}<small>(нов)</small><br />''[[Ardh Alforatain]]'' (претходен)
Анонимен корисник

Прегледник