Разлика помеѓу преработките на „Српско-бугарска војна“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Робот: Додава sv:Serbisk-bulgariska kriget
с (r2.7.2+) (Робот: Менува fi:Serbian–Bulgarian sota)
с (r2.7.1) (Робот: Додава sv:Serbisk-bulgariska kriget)
[[sr:Српско-бугарски рат (1885)]]
[[fi:Serbian–Bulgarian sota]]
[[sv:Serbisk-bulgariska kriget]]
[[tr:Sırp-Bulgar Savaşı]]
[[uk:Сербсько-болгарська війна]]
34.422

уредувања

Прегледник