Француска револуција: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Бот Додава: vls:Fransche Revoluusje
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Бот Менува: ga:Réabhlóid na Fraince)
с (r2.7.1) (Бот Додава: vls:Fransche Revoluusje)
[[vi:Cách mạng Pháp]]
[[fiu-vro:Suur Prantsusõ riigipööreq]]
[[vls:Fransche Revoluusje]]
[[war:Rebolusyon Pranses]]
[[yi:פראנצויזישע רעוואלוציע]]
86.434

уредувања

Прегледник