Разлика помеѓу преработките на „Стевчо Јакимовски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бришење на "Stevco_Jakimovski_-_new.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Ly...)
{{Внимание}}
 
'''СтевчеСтевчо Јакимовски''' (роден на [[27 август]] [[1960]] година во село [[Подржи Коњ]], [[Крива Паланка]]) е градоначалник на [[општина Карпош]].
 
Дипломирал на [[Економски факултет|Економскиот факултет во Скопје]] во 1987 година. Бил волонтер, новинар во спортската редакција на Радио Скопје, јануари-јуни 1988 година, потоа во информативно-политичката редакција на втората програма на Радио Скопје, јуни-октомври 1988 година. Потоа, од октомври 1988 година до мај 1990 година бил стручно-политички работник во Претседателството на младина на Југославија.
Анонимен корисник

Прегледник