Фурнир: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 448 бајти ,  пред 10 години
Откажано уредување 2423038 од (94.100.107.56 | Разговор)
Нема опис на уредувањето
(Откажано уредување 2423038 од (94.100.107.56 | Разговор))
[[th:ไม้บาง]]
[[uk:Шпон]]
[[zh:薄片]]
Фурнирот се добива на 2 начини:Тој претежно се добива со кружно и вертикално лупење на трупците.
За ова ке учите во ппогорните оделенија.
Прво за да започнете да правите фурнир(ако веќе имате желба) тогаш прво да си го избришите газот!! Да светиии!!!
16

уредувања

Прегледник