Фурнир: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 448 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.6.4) (Робот: Додава sk:Dýha)
Нема опис на уредувањето
[[th:ไม้บาง]]
[[uk:Шпон]]
[[zh:薄片]]
Фурнирот се добива на 2 начини:Тој претежно се добива со кружно и вертикално лупење на трупците.
За ова ке учите во ппогорните оделенија.
Прво за да започнете да правите фурнир(ако веќе имате желба) тогаш прво да си го избришите газот!! Да светиии!!!
Анонимен корисник

Прегледник