Разлика помеѓу преработките на „Здравје“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (ситна поправка)
 
Неколку класификациони системи, каков што е [[семејството на меѓународни класификации на СЗО]], во кое спаѓаат [[Меѓународна статистичка класификација на болестите и сродните здравствени проблеми|Меѓународната статистичка класификација на болестите и сродните здравствени проблеми]] (МКБ) и [[Меѓународна класификација на функционирање, инвалидитет и здравје|Меѓународната класификација на функционирање, инвалидитет и здравје (МКФ)]], се често користени да се дефинираат и мерат компонентите на здравјето.
 
{{Медицина-никулец}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Медицина-никулец}}
 
[[Категорија:Здравје]]

Прегледник