Николај Чернишевски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:Nikolay Chernyshevsky.jpg|мини|десно|200п|Чернишевски]]
{{во изработка}}
'''Николај Гаврилович Чернишевски''' (на руски: Никола́й Гаври́лович Черныше́вский ) е истакнат руски општественик, писател, економист и филозоф <ref>Каменев Л. Б. Чернышевский, 1933. — 196 с. (Жизнь замечательных людей)</ref>.
[[Податотека:Nikolay Chernyshevsky.jpg|мини|десно|200п|]]
'''Николај Гаврилович Чернишевски''' (на руски: Никола́й Гаври́лович Черныше́вский ) е истакнат руски општественик, писател, економист и филозоф.
 
== Биографија ==

Прегледник