Разлика помеѓу преработките на „Драган Богдановски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
 
=== Последни години ===
Умира на [[31 мај]] [[1998]] г. во воз (во местото Федериција, Данска), на пат од Шведска во Германија. Погребан е во присуство на семејството и најблиските во Куманово на [[1 август]] [[1998]] г. Беше погребан на [[2 август]], на погребот учествуваа членовите на неговото семејство, неговите пријатели, општинските раководители на градот [[Ресен]] и еден претставник од [[ВМРО ДПМНЕ]] <ref>[http://www.youtube.com/watch?v=0ectVkXWnWI&feature=related МРТВ, 2011, '''''"Жртви на комунистичкиот режим"''''' - 7 епизода]</ref>.
 
== Дејност ==
== Извор ==
* [http://www.mn.mk/istorija/155-dragan-bogranovski „Македонска нација“]
 
== Наводи ==
{{reflist}}
 
== Надворешни врски ==
188

уредувања

Прегледник