Разлика помеѓу преработките на „Круша (планина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 849 бајти ,  пред 9 години
Создадена страница со: '''Круша Планина''', или ''Круша'' (на грчкики: Κρούσια όρη, Крусија ори или Δύσωρο, Дисор...
(Создадена страница со: '''Круша Планина''', или ''Круша'' (на грчкики: Κρούσια όρη, Крусија ори или Δύσωρο, Дисор...)
(нема разлика)

Прегледник