Прејди на содржината

Критско Море: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ko:크레타 만
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Бот Додава: xmf:კრეტაშ ზუღა)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ko:크레타 만)
[[fa:دریای کرت]]
[[fr:Mer de Crète]]
[[ko:크레타 만]]
[[hr:Kretsko more]]
[[id:Laut Kreta]]
34.422

уредувања