Разлика помеѓу преработките на „Хангул“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: fo:Hangul
с (r2.7.1) (Бот Додава: ml:ഹൻ‌ഗുൾ)
с (r2.7.1) (Бот Додава: fo:Hangul)
[[be:Хангыль]]
[[be-x-old:Хангыль]]
[[bg:Хангъл]]
[[bs:Hangul]]
[[br:Hangeul]]
[[bg:Хангъл]]
[[ca:Hangul]]
[[cs:Hangŭl]]
[[eo:Korea alfabeto]]
[[fa:هانگول]]
[[fo:Hangul]]
[[fr:Hangeul]]
[[ga:Hangul]]
4.506

уредувања

Прегледник