Соломонов храм: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Нова страница: [[Слика:Christian-van-adrichom JERVSALEM-et-suburbia-eius detail-solomon-temple 1-1497x1000.jpg|мини|десно|300п|Скица на Храмот на Солом...)
 
Нема опис на уредувањето
[[pt:Templo de Salomão]]
[[ru:Первый Храм]]
[[fi:Salomon temppeli]]

Прегледник