Разлика помеѓу преработките на „Абуџа“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.5) (Бот Додава: bcl:Abuja
с (r2.6.5) (Бот Менува: yi:אבודזשא)
с (r2.6.5) (Бот Додава: bcl:Abuja)
[[be:Горад Абуджа]]
[[be-x-old:Абуджа]]
[[bcl:Abuja]]
[[bg:Абуджа]]
[[bo:ཨ་པུ་ཅ།]]
[[bs:Abuja]]
[[br:Abuja]]
[[bg:Абуджа]]
[[ca:Abuja]]
[[cv:Абуджа]]
[[kk:Абуджа]]
[[rw:Abuja]]
[[ky:Абужа]]
[[sw:Abuja]]
[[kg:Abuja]]
[[ht:Abouja]]
[[ky:Абужа]]
[[mrj:Абуджа]]
[[la:Abugia]]
3.967

уредувања

Прегледник