Разлика помеѓу преработките на „Галилејско Езеро“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Бот Менува: ro:Marea Galileei
с (r2.7.1) (Бот Додава: el:Θάλασσα της Γαλιλαίας)
с (r2.7.1) (Бот Менува: ro:Marea Galileei)
[[arc:ܝܡܬܐ ܕܓܠܝܠܐ]]
[[be:Тыверыядскае возера]]
[[bs:Galilejsko jezero]]
[[bg:Галилейско езеро]]
[[bs:Galilejsko jezero]]
[[ca:Llac de Tiberíades]]
[[cs:Galilejské jezero]]
[[pl:Jezioro Tyberiadzkie]]
[[pt:Mar da Galileia]]
[[ro:LaculMarea TiberiadaGalileei]]
[[ru:Тивериадское озеро]]
[[simple:Sea of Galilee]]
9.281

уредување

Прегледник