Разлика помеѓу преработките на „Абуџа“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.5) (Бот Менува: yi:אבודזשא
с (r2.6.5) (Бот Менува: yi:אבודזשא)
[[be:Горад Абуджа]]
[[be-x-old:Абуджа]]
[[bg:Абуджа]]
[[bo:ཨ་པུ་ཅ།]]
[[bs:Abuja]]
[[br:Abuja]]
[[bg:Абуджа]]
[[ca:Abuja]]
[[cv:Абуджа]]
[[kk:Абуджа]]
[[rw:Abuja]]
[[ky:Абужа]]
[[sw:Abuja]]
[[kg:Abuja]]
[[ht:Abouja]]
[[ky:Абужа]]
[[mrj:Абуджа]]
[[la:Abugia]]
[[fiu-vro:Abuja]]
[[war:Abuja]]
[[yi:אבוזשאאבודזשא]]
[[yo:Abùjá]]
[[bat-smg:Abodža]]
4.013

уредувања

Прегледник