Разлика помеѓу преработките на „Полокване“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 114 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додаје: af, nl, nov, ve, zh
с (Бот Додаје: no:Polokwane, pl:Polokwane)
с (Бот Додаје: af, nl, nov, ve, zh)
[[Категорија:Градови во Јужноафриканската Република]]
 
[[af:Pietersburg]]
[[de:Polokwane]]
[[en:Polokwane]]
[[fr:Polokwane]]
[[lt:Polokvanė]]
[[nl:Polokwane]]
[[no:Polokwane]]
[[nov:Polokwane Komunie, Sud Afrika]]
[[pl:Polokwane]]
[[pt:Polokwane]]
[[sv:Polokwane]]
[[ve:Polokwane]]
[[zh:波羅克瓦尼]]
4.699

уредувања

Прегледник