Правно лице: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 17 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Правно лице''' е субјект на правото зад кој стојат група физички лица на кои правото им дозво...)
 
сНема опис на уредувањето
[[Физичко лице]]
 
[[Категорија:Правни терминиПраво]]
1.269

уредувања

Прегледник