Тропски циклон: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 10 години
с
r2.5.2) (Бот Менува: bg:Тропически циклон
с (r2.6.4) (Бот Додава: kk:Тропиктік циклондар)
с (r2.5.2) (Бот Менува: bg:Тропически циклон)
[[be:Трапічны цыклон]]
[[be-x-old:Трапічны цыклён]]
[[bg:Тропически циклон]]
[[bs:Tropski ciklon]]
[[bg:Тропическа буря]]
[[ca:Cicló tropical]]
[[cv:Çил-тăвăл]]
24.401

уредување

Прегледник