Разлика помеѓу преработките на „Хисен Рамадани“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Инфокутија за личност
'''Хисен Рамадани''' (''[[алб]].: Hisen Ramadani''; [[Пирок]], [[тетовско]], {{роден на|3|јануари|1933}} - {{починал на|4|јануари|2012}} во {{починал во|Скопје}}) бил македонски политичар и политиколог.
| име = Хисен Рамадани
| портрет =
| px = 180п
| занимање = Хисен Рамадани
| опис =
| роден-дата ={{роден на|3|јануари|1933}}
| роден-место =[[Пирок]], [[тетовско]]
| починал-дата = {{починал на|4|јануари|2012}}
| починал-место = {{починал во|Скопје}}, {{МКД}}
| наставка =
}}
'''Хисен Рамадани''' (''[[алб]].: Hisen Ramadani''; [[Пирок]], [[тетовско]], {{роден на|3|јануари|1933}} - {{починал на|4|јануари|2012}} во {{починал во|Скопје}}) бил македонски политичарХисен и политикологРамадани.
 
== Биографија ==

Прегледник