Википедија:Што е статија?: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.2) (Бот Додава: bjn:Wikipidia:Apa nang dingaranakan artikal
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Бот Додава: bjn:Wikipidia:Apa nang dingaranakan artikal)
[[af:Wikipedia:Wat is 'n artikel]]
[[als:Wikipedia:Artikel]]
[[bjn:Wikipidia:Apa nang dingaranakan artikal]]
[[bg:Уикипедия:Статия]]
[[cs:Wikipedie:Článek]]
[[ja:Help:記事とは何か]]
[[uz:Vikipediya:Maqola]]
[[pt:WikipediaWikipédia:Artigo]]
[[rmy:Vikipidiya:So si ek lekh]]
[[ru:Википедия:Статья]]
5.636

уредувања

Прегледник