Симеон Кавракиров: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
починал-место
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(починал-место)
роден-место=[[Солун]], [[Република Грција]], [[Егејска Македонија]] |
починал-дата=[[14 јуни]], [[1934]] |
починал-место= [[Бугарија]]
}}
'''Симеон Кавракиров''' ([[16 ноември]] [[1898]] - [[14 јуни]] [[1934]]) е македонски револуционер, роден во [[Солун]]. Припадник на [[ВМРО (Обединета)]].
5.612

уредувања

Прегледник