Фил: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 718 бајти ,  пред 10 години
с
Дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(нова)
с (Дополнување)
'''Фил''' или '''полнење''' во [[кулинарство]]то означува смеса од зеленчук, овошје или други прехранбени производи со кои се полнат различни деликатеси[[деликатес]]и. Во [[Македонски јазик|македонскиот јазик]] постои и поимот '''зајре''' кој обично се користи за филот со кој се полнат различни [[Кифла|кифли]] и слични производи на база на [[тесто]]. Можат да бидат полнети многу видови на храни, како [[месо]], зеленчук, [[Јајце|јајца]] и овошје.
 
Понекогаш поимот „фил“ се користи да се означи [[шлаг]]от кој се нанесува на [[Торта|тортите]] и [[колач]]ите.
 
{{Храна-никулец}}
[[Категорија:Храна]]

Прегледник