Разлика помеѓу преработките на „Руско-турска војна (1806-1812)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: es:Guerra ruso-turca (1806-1812)
с (r2.5.2) (Бот Менува: pl:Wojna rosyjsko-turecka (1806-1812))
с (r2.7.1) (Бот Менува: es:Guerra ruso-turca (1806-1812))
[[el:Ρωσοτουρκικός πόλεμος (1806–1812)]]
[[en:Russo-Turkish War (1806–1812)]]
[[es:Guerra Rusoruso-Turcaturca (1806-1812)]]
[[fr:Guerre russo-turque de 1806-1812]]
[[hy:Ռուս-թուրքական պատերազմ (1806-1812)]]
24.517

уредувања

Прегледник