Грб на Танзанија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Бот Додава: nl:Wapen van Tanzania
с (r2.7.1) (Бот Додава: uk:Герб Танзанії)
с (r2.7.1) (Бот Додава: nl:Wapen van Tanzania)
[[ast:Escudu de la República Xunida de Tanzania]]
[[be:Герб Танзаніі]]
[[bs:Grb Tanzanije]]
[[bg:Герб на Танзания]]
[[bs:Grb Tanzanije]]
[[ca:Escut de Tanzània]]
[[de:Wappen Tansanias]]
[[lt:Tanzanijos herbas]]
[[hu:Tanzánia címere]]
[[nl:Wapen van Tanzania]]
[[ja:タンザニアの国章]]
[[no:Tanzanias riksvåpen]]
86.434

уредувања

Прегледник