Разлика помеѓу преработките на „Борис III“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 87 бајти ,  пред 9 години
с
Бришење на "HM_Boris_III_of_Bulgaria.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:...
с (Бришење на "HM_Boris_III_of_Bulgaria.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:...)
| name = Борис ІІІ Обединител
| title = Цар на Бугарите
| image =
| image = [[File:HM Boris III of Bulgaria.jpg|thumb|Борис III Цар на Бугарите]]
| caption =
| reign = [[3 октомври]] [[1918]] - [[28 август]] [[1943]]

Прегледник