Разлика помеѓу преработките на „Фелисити Хафман“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Додава: be:Фелісіці Хафман)
}}
 
'''Фелисити Кендал Хафман''' ([[Англиски јазик|англиски]]: ''Felicity Kendall Huffman''),; родена на [[9 декември|9 Декември]], [[1962]]) е [[САД|американска]] актерка, позната по нејзината улога како ''[[Линет Скаво]]'' во серијата '''„[[Очајни домаќинки]]“'''. Оваа улога и донесе [[Еми]] награда. Добила одлични критики за нејзината улога во независниот филм '''[[Трансамерика]] (Transamerica)''', за којашто доби и [[Златен глобус]]. Хафман освоила осум значајни награди, и била номинирана десет пати, вклучувајќи ја и номинацијата зa [[Оскар]].
 
== Биографија ==

Прегледник