Разлика помеѓу преработките на „Килис (покраина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Бот Додава: ko:킬리스 주
с (r2.5.1) (Бот Додава: ro:Provincia Kilis)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ko:킬리스 주)
[[be:Правінцыя Кіліс]]
[[be-x-old:Кіліс (правінцыя)]]
[[bg:Килис (вилает)]]
[[bs:Kilis (provincija)]]
[[br:Kilis (proviñs)]]
[[bg:Килис (вилает)]]
[[ca:Província de Kilis]]
[[cv:Килис (ил)]]
[[fa:استان کیلیس]]
[[fr:Kilis (province)]]
[[ko:킬리스 주]]
[[hy:Քիլիս (նահանգ)]]
[[id:Provinsi Kilis]]
34.422

уредувања

Прегледник