Разлика помеѓу преработките на „Бурбонци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 20 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: vi:Nhà Bourbon
с (r2.7.1) (Бот Менува: sr:Династија Бурбон)
с (r2.7.1) (Бот Додава: vi:Nhà Bourbon)
[[zh-min-nan:Bourbon]]
[[be:Род Бурбонаў]]
[[bs:Bourbon (dinastija)]]
[[bg:Бурбони]]
[[bs:Bourbon (dinastija)]]
[[ca:Dinastia borbònica]]
[[cs:Bourboni]]
[[tr:Bourbon Hanedanı]]
[[uk:Бурбони]]
[[vi:Nhà Bourbon]]
[[zh:波旁王朝]]
86.434

уредувања

Прегледник