Разлика помеѓу преработките на „Придавка“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 18 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: lt:Būdvardis (lietuvių kalba)
с (r2.6.4) (Бот Додава: rue:Придавникы)
с (r2.7.1) (Бот Менува: lt:Būdvardis (lietuvių kalba))
[[be:Прыметнік]]
[[be-x-old:Прыметнік]]
[[bg:Прилагателно име]]
[[bs:Pridjevi]]
[[br:Anv-gwan]]
[[bg:Прилагателно име]]
[[ca:Adjectiu]]
[[cv:Паллă ячĕ]]
[[la:Adiectivum]]
[[lv:Īpašības vārds]]
[[lt:Būdvardis (lietuvių kalba)]]
[[li:Adjectief]]
[[ln:Likonzámí]]
24.517

уредувања

Прегледник