Азербејџанска Советска Социјалистичка Република: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
[[sk:Azerbajdžanská sovietska socialistická republika]]
[[sr:Азербејџанска Совјетска Социјалистичка Република]]
[[sh:Azerbejdžanska Sovjetska Socijalistička Republika]]
[[fi:Azerbaidžanin sosialistinen neuvostotasavalta]]
[[sv:Azerbajdzjanska SSR]]
86.434

уредувања

Прегледник