Разлика помеѓу преработките на „Азербејџанска Советска Социјалистичка Република“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Бот Менува: ku:Komara Sovyet a Sosyalîst a Azerbaycanê
с (r2.7.1) (Бот Додава: simple:Azerbaijan Soviet Socialist Republic)
с (r2.7.1) (Бот Менува: ku:Komara Sovyet a Sosyalîst a Azerbaycanê)
[[he:הרפובליקה הסובייטית הסוציאליסטית האזרית]]
[[ka:აზერბაიჯანის საბჭოთა სოციალისტური რესპუბლიკა]]
[[ku:Komara Azerbaycanê Sovyet êna Sosyalîst a Azerbaycanê]]
[[lv:Azerbaidžānas PSR]]
[[lt:Azerbaidžano TSR]]
24.517

уредувања

Прегледник