Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: es:KF Shkëndija)
}}
 
'''ФК Шкендија''' е [[фудбал]]ски клуб од [[Тетово]], [[Република Македонија|Македонија]], формиран во [[1979]] година. Настапувал во [[Прва Македонска Лига (фудбал)|првата]], а моментално игра во [[Втора Македонска Лига (фудбал)|втората македонска фудбалска лига]]. Своите натпревари ги игра на [[Градски стадион Тетово|Градскиот стадион]] во Тетово. ШИПТАРСКИ ПИЧКИ
 
== Надворешни врски ==
Анонимен корисник

Прегледник