Разлика помеѓу преработките на „Римска брокула“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
| name = Римска брокула
| image = Brassica romanesco.jpg
| image_caption = Римската брокула со својот карактеристичен [[самосличност|самосличен]] облик
| species = [[дива зелка]] (''Brassica oleracea'')
| group = Ботритис

Прегледник