Разлика помеѓу преработките на „Паралово“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 792 бајти ,  пред 9 години
с
Отстрането уредувањето на 94.100.96.206 (разговор), вратено на последната верзија на 89.205.51.72
с (Отстрането уредувањето на 94.100.96.206 (разговор), вратено на последната верзија на 89.205.51.72)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Паралово''' е село во [[Општина Новаци]], во околината на градот [[Битола]]. Селото се занимава со одгледување на наркотици ( хашиш, марихуана, кокаин, хероин...). Полицијата сеуште нема доволно докази за тоа затоа што се вешти во криењето на докази.
 
{{Мак-никулец}}
| име=Паралово
| општина=[[Општина Новаци]]
| популација=42
| поштенски број=
| надморска височина=1046
Селото е сместено на западните падини на [[Селечка Планина]], 20 км источно од [[Битола]].
== Историja ==
 
Историјата е поврзана со наркотиците.
== Економија ==
 
Наркотична економија.
== Демографија ==
Според пописот од 2002 во селото живеат 5 души, а во 2007 останати се само двајца, и тие се скарани. Но најново во 2011 според пописот е утврдено дека тие двајца се смириле ( биле машко и женско ) и жената родила близначиња значи моментално во селото се 4 души.
 
== Општествени институции ==
 
== Администрација и политика ==
 
Со политика не се замарат.
== Културни и природни знаменитости ==
 
== Редовни настани ==
 
Одгледување наркотици
== Личности ==
 

Прегледник