Разлика помеѓу преработките на „Малесија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 9 години
 
== Населени места ==
Во оваа област влегуваат селата: [[Присовјани]], [[Збажди]], [[Р‘жаново (Струшко)|Р'жаново]] и [[Локов]], [[Селци]] и [[Буринец]].
 
== Демографија ==
Анонимен корисник

Прегледник