Разлика помеѓу преработките на „Дина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 17 бајти ,  пред 9 години
с
r2.5.1) (Бот Додава: zea:Kliengen
с (r2.7.1) (Бот Додава: fy:Dún)
с (r2.5.1) (Бот Додава: zea:Kliengen)
[[af:Duin]]
[[ar:كثيب]]
[[br:Tevenn]]
[[bg:Дюна]]
[[br:Tevenn]]
[[ca:Duna]]
[[ceb:Dunes]]
[[vi:Đụn cát]]
[[vls:Dune]]
[[zea:Kliengen]]
[[zh:沙丘]]
59.415

уредувања

Прегледник