Разлика помеѓу преработките на „Трејси Чепмен“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 10 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Менува: ka:ტრეისი ჩეპმენი)
}}
 
'''Трејси Чепмен''' (родена на [[30 Мартмарт]], [[1964]]) е американска пеачка-текстописец, најпозната со нејзините синглови “Fast Car”, Talkin' 'bout a Revolution”, Baby Can I Hold You” и Give Me One Reason”. Таа е мулти-платинест изведувач и е четири пати [[Греми]] наградена.
 
== Биографија ==

Прегледник