Меѓународно биро за тегови и мерки: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox organization |name = Меѓународно биро за тегови и мерки<br /><small>''Bureau international des poids et ...)
 
сНема опис на уредувањето
{{Инфокутија за организација
{{Infobox organization
|name = Меѓународно биро за тегови и мерки<br /><small>''Bureau international des poids et mesures''</small>
|image = Metric seal.svg
|num_volunteers =
|budget =
|website = [http://www.bipm.org/en/home/ bipm.org]
|remarks =
}}

Прегледник