Додома: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Бот Додава: kl:Dodoma
с (r2.7.1) (Бот Додава: mi:Dodoma)
с (r2.7.2) (Бот Додава: kl:Dodoma)
[[be:Горад Дадома]]
[[be-x-old:Дадома]]
[[bg:Додома]]
[[bs:Dodoma]]
[[br:Dodoma]]
[[bg:Додома]]
[[ca:Dodoma]]
[[cs:Dodoma]]
[[he:דודומה]]
[[jv:Dodoma]]
[[kl:Dodoma]]
[[ka:დოდომა]]
[[kk:Додома]]
[[rw:Dodoma]]
[[ky:Додома]]
[[sw:Dodoma (mji)]]
[[kg:Dodoma]]
[[ht:Dodoma]]
[[ku:Dodoma]]
[[ky:Додома]]
[[mrj:Додома]]
[[la:Dodoma]]
1.229

уредувања

Прегледник