Разлика помеѓу преработките на „Вулкан (бог)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.4) (Бот Додава: ar:فولكانوس
с (r2.7.1) (Бот Додава: arz:فولكان)
с (r2.6.4) (Бот Додава: ar:فولكانوس)
{{Link FA|it}}
 
[[ar:فولكانوس]]
[[az:Vulkan (mifologiya)]]
[[be:Вулкан, бог]]
[[be-x-old:Вулькан (рымскі бог)]]
[[bs:Vulkan (mitologija)]]
[[bg:Вулкан (митология)]]
[[bs:Vulkan (mitologija)]]
[[ca:Vulcà]]
[[cs:Vulcanus (mytologie)]]
126.173

уредувања

Прегледник