Разлика помеѓу преработките на „Скинхеди“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 58 бајти ,  пред 9 години
 
==== Обувки: ====
Чизми, војнички чизми со голем ѓон или работнички чизми со кожа, чизмите и обувките од брендот "[[Доктор Мартинс]]", [[мокасинки]] и "[[броугс]]". За време на шеесетите години чизмите со [[челик]] на предниот дел биле нарекувани уште и "бауер бутс". Сјудхедсите понекогаш носеле чорапи во различни бои како црвена, портокалова и [[зелена]]. Во изминативе години, други брендови на кожни чизми со висок [[ѓон]] како што се "[[Соловеир]]", стануваат популарни помеѓу скинхедсите од причина што чизмите од брендот "Доктор Мартинс" и "[[Грајндерс]]" не се произведуваат повеќе во Англија. Спортски обувки од брендот на [[Адидас]] станаа особено популарни помеѓу некои скинхедси.Жените: "манки бутс" и истите обувки како и мажите. Исто така жените се ебеле за пари
Жените: "манки бутс" и истите обувки како и мажите.
 
 
 
==== Капи: ====
Анонимен корисник

Прегледник