Разлика помеѓу преработките на „Хлороформ“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: fa:کلروفرم
с (r2.6.5) (Бот Додава: tl:Chloroform)
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:کلروفرم)
[[es:Cloroformo]]
[[eo:Kloroformo]]
[[fa:کلروفرم]]
[[fr:Chloroforme]]
[[ga:Clóraform]]
[[lb:Chloroform]]
[[hu:Kloroform]]
[[ro:Cloroform]]
[[nl:Chloroform]]
[[ja:クロロホルム]]
[[pl:Chloroform]]
[[pt:Clorofórmio]]
[[ro:Cloroform]]
[[ru:Хлороформ]]
[[simple:Chloroform]]
5.104

уредувања

Прегледник