Разлика помеѓу преработките на „Конфедерација“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.6.5) (Бот Менува: it:Federazione
с (r2.7.1) (Бот Додава: az:Konfederasiya)
с (r2.6.5) (Бот Менува: it:Federazione)
[[hr:Konfederacija]]
[[id:Konfederasi]]
[[it:ConfederazioneFederazione]]
[[he:קונפדרציה]]
[[ka:კონფედერაცია]]
[[lt:Konfederacija]]
[[hu:Konföderáció]]
[[ro:Confederație]]
[[nl:Confederatie]]
[[ja:国家連合]]
[[pl:Konfederacja]]
[[pt:Confederação]]
[[ro:Confederație]]
[[ru:Конфедерация]]
[[sq:Konfederata]]
3.985

уредувања

Прегледник