Француска револуција: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.2+) (Бот Менува: gn:Revolusiõ Hyãsiapegua
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Бот Менува: kk:Француз төңкерісі)
с (r2.7.2+) (Бот Менува: gn:Revolusiõ Hyãsiapegua)
[[an:Revolución francesa]]
[[ast:Revolución Francesa]]
[[gn:ÑorairõRevolusiõ HyãsiaHyãsiapegua]]
[[az:Böyük Fransa inqilabı]]
[[bn:ফরাসি বিপ্লব]]
43.100

уредувања

Прегледник