Разлика помеѓу преработките на „Балтичко Море“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
[[Податотека:Bathymetric map of the Baltic Sea-mk.svg|мини|десно|350п300п|[[Батиметрија|Батиметриска]] карта на Балтичкото Море]]
'''Балтичкото Море''' се наоѓа во северна [[Европа]] и со [[Северно Море]] е поврзано со тесните протеци [[Скагерак]] и [[Категат]] кои се наоѓаат помеѓу [[Данска]] од една и [[Скандинавски Полуостров|Скандинавскиот полуостров]] од друга страна.
 

Прегледник