Предлошка:MathWorld: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 573 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
<span class="plainlinks">[http://mathworld.wolfram.com/{{{urlname}}}.html {{{title}}}]</span>“ од Ерик В. Вајсштајн - [[MathWorld]] {{en}}
<noinclude>
[[Категорија:Шаблони за цитирањенаводи|MathWorld]]
[[Категорија:Шаблони за надворешни врски|{{PAGENAME}}MathWorld]]
[[Категорија:Шаблони од областа на математиката|MathWorld]]
 
[[ar:قالب:MathWorld]]
[[bar:Vorlage:MathWorld]]
[[ca:Plantilla:MathWorld]]
[[de:Vorlage:MathWorld]]
[[el:Πρότυπο:MathWorld]]
[[en:Template:MathWorld]]
[[eo:Ŝablono:MathWorld]]
[[es:Plantilla:MathWorld]]
[[fa:الگو:MathWorld]]
[[fr:Template:MathWorld]]
[[it:Template:MathWorld]]
[[ja:Template:MathWorld]]
[[no:Mal:MathWorld]]
[[ro:Format:MathWorld]]
[[ru:Шаблон:MathWorld]]
[[uk:Шаблон:MathWorld]]
[[vi:Bản mẫu:MathWorld]]
[[zh:Template:MathWorld]]
</noinclude>

Прегледник