Добруџа: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 16 години
нема опис на уредувањето
(Враќање на последната верзија)
Нема опис на уредувањето
{{Никулец}}
'''Добруџа''' е [[регион]] меѓу [[Романија]] и [[Бугарија]]. Прво целиот припаѓал на РоманијаБугариjа, но подоцна неговиот јуженсеверен дел и бил доделен на БугаријаРоманиjа.
 
[[Категорија:Области во Бугарија]]
Анонимен корисник

Прегледник